Pagalba visa para +37061814429

Algimanto Bandzos socialinių paslaugų bendruomeninių vaikų globos namų globotiniai kartu su amerikiečių menininku Mark Eckstrand jau trylikti metai draugauja ir bendradarbiauja vykdydami įvairius stiklo projektus.

Marko Eckstrand  idėja ir iniciatyva vaikai turi galimybę išreikšti savo kūrybinius gebėjimus atlikdami stiklo darbelius. Pirmojo projekto „Laikas žaisti“ metu, vaikai susipažino su šia meno rūšimi ir padedami Mark, pasigamino gražių papuošalų sau ir draugams. Antrasis projektas „40+1 portretas stikle“ buvo kur kas sudėtingesnis. Nupiešti popieriaus lape  vaikų  portretai turėjo virsti  stiklo pano darbais. Padedant Mark, vaikai sukūrė gražius darbus, kurie eksponuojami globos namų aktų salėje ir džiugina ne tik vaikus, darbuotojus, bet ir įstaigos svečius.   

Globos namų vaikučiai įsijungė ir į bendrą projektą  „Eko medis“, savo sugalvotus ir sukurtus  ornamentus  perteikdami stikliniuose medžio lapuose. Keleto smulkesnių prieššventinių  projektų metu vaikai gaminosi Valentino širdeles, kalėdinius akcentus.

Projekto metu buvo siekta atskleisti vaikų ateities planus, kuo jie norėtų būti užaugę. Vaikai piešė savo ateities viziją, o vėliau Mark stiklo dirbtuvėje įkūnijo šią idėją stiklo pano darbuose. 2012 metais vaikų gynimo dienos proga ši ekspozicija buvo pristatyta LR seime ir pavadinta „Mano ateities svajonė“.

2013 m. vasarą didžiulis vaikų būrys linksmai leido laiką Kauno zoologijos sode, piešdami labiausiai jiems patikusius gyvūnus. Padedami Mark ir jo komandos, vaikai pjaustė, šlifavo, klijavo stiklą,  derino spalvas, formas ir taip šie piešiniai virto žaisminga, spalvinga  stiklo darbų kolekcija, kurią pavadino „Panevėžio zoologijos sodas“

Mašinos „Porsche“ ir daug įvairių stiklo  darbų puošia namus.

2021m. birželio 16 d. menininkas Mark Eckstrand kartu su Kamile Krasauskaite mūsų vaikus pakvietė į naują  projektą „Mūsų gražūs namai“ Menininkai pristato seriją stiklinių terariumų vaisinėms muselėms, dar vadinamomis drozofilomis.

                      Galutinis projekto rezultatas – parodos. Pasibaigus projektui bus siekiama, kad vaikai ir toliau rūpintųsi savo naujais augintiniais – drozofilomis.